Vali Şimşek’ten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Vali Şimşek’ten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

  • 21 Temmuz 2017
  • 417 kez görüntülendi.
Vali Şimşek’ten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olması sebebiyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Şimşek,  Basın kuruluşlarının Demokratik ve çağdaş dünyanın temel insan haklarından haber alma, yayma ve ifade özgürlüğü gibi unsurların en etkili aracı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “ Basın, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna önemli katkılarda bulunmaktadır.

Ahlak Kuralları çerçevesinde, meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Bu düşüncelerle, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece – gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Ulusal ve yerel basında görev yapan tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi. (Haber: Kuddusi ARSLAN)

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!