Nigdemiz.com

Vali Yılmaz Şimşek Uygulama Noktalarını Denetledi

  • 31 Mart 2020
  • 2.011 kez görüntülendi.
Vali Yılmaz Şimşek Uygulama Noktalarını Denetledi

Dünya’yı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Niğde- Adana Yolu, Bor- Zengen yolu ve Kemerhisar- Ulukışla karayolu üzerinde Jandarma ve Emniyet ekiplerince kurulan uygulama noktalarını ziyaret eden Vali Şimşek, yapılan sağlık kontrollerini denetledi.

Ekiplerde görevli personellerce sosyal mesafe kuralları çerçevesinde araç sürücülerinin ve yolcuların ateşleri ölçülerek virüs belirtisi olup olmadığına bakılan denetimlerde ayrıca coronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusunda sürücülere uyarılarda bulunuldu.

İl dışından Niğde’ye gelen vatandaşlarımızın bilgileri alınıp 14 gün boyunca kendilerini diğer insanlardan izole etmeleri yönünde bilgilendirmelerin yapıldığı uygulama noktalarında; İl dışına çıkan vatandaşlarımıza da zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri yönünde uyarılarda bulunuldu.

Uygulama noktalarındaki denetimlerinin ardından Vali Şimşek Niğde Otogarında Valiliğimizce oluşturulan Seyahat İzin Kurulu ofisini ziyaret etti.

Buradaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek daha sonra yatığı açıklamasında Vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları, zorunlu olarak dışarı çıktıklarında sosyal mesafeyi korumaları, şahsi hijyen kurallarına uymaları ve bu süreç boyunca dışarıdan misafir kabul etmemeleri ve misafirliğe gitmemeleri, şehrimizi terk etmemeleri yönündedir.

Şehir dışına seyahat etmeleri zorunlu olan vatandaşlarımız ise burada kurulan Seyahat İzin Kurulu’na başvuracaklar ve seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklar. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergahı ve süresini de içerecek şekilde ‘şehirler arası otobüs seyahat izin belgesi’ belgesi düzenlenecek.

Öte yandan farklı illerden ilimize gelen vatandaşlarımız ise evlerinden 14 gün boyunca çıkmamaları konusunda uyarılacak ve yine bu vatandaşlarımız sağlık ekiplerimiz ve muhtarlarımız tarafından 14 gün boyunca telefonla ve bizzat takip edilecekler.

İnşallah bugünleri kısa süre içerisinde atlatırız. Bizlerin vatandaşlarımızdan tek isteği kendi sağlıkları ve sevdiklerinin sağlığı için zorunlu olmadıkça evlerinde kalmalarıdır” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.