Validen Kavlaktepe Yeraltı Şehri Müjdesi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Validen Kavlaktepe Yeraltı Şehri Müjdesi

  • 23 Nisan 2018
  • 491 kez görüntülendi.
Validen Kavlaktepe Yeraltı Şehri Müjdesi

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Çamardı ilçesini, köy ve kasabalarını ziyaret etti. Şehit ailesini unutmayan Vali Şimşek Ayrıca Kavlaktepe yeraltı şehrinin turizme kazandırılması için çalışmaların başlayacağını söyledi.

İlçe, belde ve köy ziyaretlerine devam eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 21.04.2018 Cumartesi günü Çamardı İlçesine bağlı Kavlaktepe köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek; sorun, görüş ve talepleri dinledi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Çamardı Kaymakamı Muhammet Güzel, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktunave ilgili Kurum Müdürleri ile gerçekleştirilen ilçe ziyaretinde, 1991 yılında Bitlis’te bölücü terör örgütü mensupları ile girdiği çatışma sonucu şehit olan J. Kd. Üsteğmen Ruhi Aksoy’un evini ziyaret etti.

ŞEHİT EVİNİDE ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz günlerde vefat eden şehidimizin babası Fahri Aksoy için aileye taziye dileklerini ileten Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, şehidimizin annesi ve yakınları ile sohbet etti.

KAVLAKTEPE MÜJDESİ

Şehidimizin Ailesini ziyaretinin ardından Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kavlaktepe Köyü sakinleri ile bir araya geldiği toplantıda sorun, görüş ve talepleri dinledi. Kendisine iletilen sorunların biran önce çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurum müdürlerine talimat veren Vali Şimşek daha sonra köyde bulunan tarihi yeraltı şehrinde incelemelerde bulunarak; yeraltı şehrinin turizme kazandırılması noktasında çalışmalar başlatılacağı müjdesini verdi.

Kavlaktepe Köyündeki ziyaret ve incelemelerinin ardından Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Çamardı ilçesine giderek, Çamardı Devlet Hastanesi, Çamardı Halk Eğitim Müdürlüğü, yeni yapılan Hükümet Konağı ve yine 2018 yılında yapımı tamamlanan Öğretmenevinde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerine, Çamardı Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile devam eden Vali Yılmaz Şimşek daha sonra merkezde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!