Yaşar: Sınav Sonuçları Bizleri Memnun Etti - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Yaşar: Sınav Sonuçları Bizleri Memnun Etti

  • 02 Ağustos 2018
  • 352 kez görüntülendi.
Yaşar: Sınav Sonuçları Bizleri Memnun Etti

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı sonuçları (YGS) hakkında açıklama yaparak, dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

Açıklamasına öğrenci ve velilerine seslenerek devam eden Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizin eğitim kalitesini artırmak, geleceğimizin teminatı yavrularımıza en iyi eğitimi vermek için tüm gayretimizle emek harcamaktayız.

Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra değerlerimizi de en iyi şekilde edinmiş vatan ve millet sevgisi ile yetişmiş bireyler olmalarını sağlamak en büyük hedefimizdir. Geçtiğimiz günlerde Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarıyla ilgili yapmış olduğumuz açıklamada öğrencilerimizin Türkiye ortalamasına göre gayet iyi durumda olduğunu belirtmiştik.
31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı sonuçları da bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Öğrencilerimiz özellikle de Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında her yıl olduğu gibi bu yıl da derecesi en yüksek olan iller arasında yer almaktadır. İl 1.si Niğde Fen Lisesi Öğrencimiz Gizem Umut 1. Aşama TYT Sınavında Türkiye 8.si olarak bizleri gururlandırırken 65 öğrencimiz sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil alanlarında Türkiye genelinde ilk 10 binde yer almıştır. İlimizin başarısını üst sıraya taşıyan öğretmen, öğrenci ve velilerimize canı gönülden teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. Öğrencilerimizin başarılarının yanı sıra doğru tercihler yapmalarının ileriki yaşamlarında ne kadar önemli olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle il genelinde 27 adet tercih danışmanlığı bürosu oluşturduk.

Bu tercih danışmanlığı bürolarının bir tanesi, daha geniş kitlelere hitap edebilmesi amacıyla Niğde Öğretmenevi ve ASO bünyesinde Rehberlik Araştırma Merkezi’miz personelleri tarafından hizmet vermekte olup Merkez İlçede 20, Bor ve Çiftlik İlçemizde ikişer, Altunhisar, Çamardı, Ulukışla İlçelerimizde ise birer adet tercih danışmanlığı büromuz bulunmaktadır. Bürolarda 81 Rehber Öğretmenimizi görevlendirdik. Tercih danışmanlığı bürolarımızın İlimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde öğrenci ve velilerin erişiminin kolay olduğu liselerimiz bünyesinde hizmet vermesi planlanmıştır. 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında; yükseköğrenime geçiş tercih danışmanlığı bürolarımız 4500 ü yeni mezun öğrencimiz olmak üzere toplamda yaklaşık 8000 kişiye profesyonel danışmanlık hizmeti verecektir.

Tercih danışmanlığı bürolarında görev alacak öğretmenler; öğrenci ve velilere, tercihlerde öğrencinin ilgi ve yeteneğini dikkate alarak, üst öğrenim kurumlarının kontenjanları, yüzdelik dilimleri, başarı sıraları, okulların ulaşım, barınma imkânları ve fiziki şartlarına ilişkin bilgiler aktaracaklardır.
Bu sayede öğrenciler, kendilerini tanıyan, ilgi ve yetenekleri konusunda bilgi sahibi öğretmenlerden destek alacaklar. Bütün adaylarımıza önerimiz tercih listelerini teslim etmeden ya da sisteme giriş yapmadan önce tercih danışmanlığı bürolarımıza gelerek mutlaka bir uzmana danışmalarıdır. Hayal ettiğiniz üniversitede öğreniminizi devam ettirmeniz dileğiyle başarılar dilerim.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!