Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Yeşilburç Vadisi Türkiyenin En Güzel Doğa Parkurları Arasında Yer Alacak

  • 04 Kasım 2019
  • 398 kez görüntülendi.
Yeşilburç Vadisi Türkiyenin En Güzel Doğa Parkurları Arasında Yer Alacak

Doğa, Turizm, Tarih Yeşilburç Vadisi

Niğde’de kentin turizm potansiyelinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla yaptırılan  doğanın, kültürün, tarihin ve turizm potansiyelinin bir arada olduğu  2 bin 175 metrelik bir mesafeden oluşan “Yeşilburç Vadisi Doğa Yürüyüş Parkuru” düzenlenen tören ve yürüyüş etkinliği ile hizmete açıldı.

Merkeze bağlı Yeşilburç köyü ile Paşa Bağları arasında yer alan Uzandı Vadisi’nde bulunan yürüyüş parkuru Niğde İl Özle İdaresi tarafından düzenlenmesinin ardından açılışı gerçekleştirildi.

PROTOKOLDEN İLGİ

Açılışa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde milletvekilleri Selim Gültekin, Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş ve doğa severler katıldı.
TÜRKİYENİN EN GÜZEL DOĞA PARKURLARI ARASINDA

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, yürüyüş parkurunun 3 etaptan oluştuğunu tüm etapların tamamlanmasının ardında 12 kilometre uzunluğunda Türkiye’nin en güzel doğal parkurlarından birisinin olacağını söyledi.

İLK ETAP TAMAM SIRADA 10 KM’LİK ETAP DAHA VAR

Açılışta konuşan Vali Şimşek, “Bu parkur Yeşilburç köyü ile Paşa Bağları arasında 12 kilometre uzunluğunda 3 etaptan oluşuyor. İlk etap 2175 metre uzunluğunda. Önümüzdeki yıllarda diğer parkurları da açarak halkımızın hizmetine sunacağız. Amacımız marka kent projesi kapsamında bu zenginliklerimizi ve doğal güzelliklerimizi, tarihi güzelliklerimizi ortaya çıkarıp tarihi Yeşilburç köyümüzü tanıtmak, köyümüzü turistlik bir köy haline getirmek, turizmle buluşturmak. Bu şekilde marka kenti oluşturmak” dedi.
Açılışın ardından katılımcılar, 2 bin 175 metre yürüyüş gerçekleştirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!