Nigdemiz.com
buy Instagram followers

YÖRESEL ÜRÜNDE NİĞDE’NİN YENİ VE KALİTELİ MARKASI

  • 08 Temmuz 2019
  • 993 kez görüntülendi.
YÖRESEL ÜRÜNDE NİĞDE’NİN YENİ VE KALİTELİ MARKASI

Niğde’de uzun yıllardır gazetecilik mesleğini sürdüren Uğur Mart, gazeteciliğin yanı sıra son olarak, yep yeni bir sektörün kapılarını Niğde için aralayarak lezzetli, yöresel, köy ve ev tipi ürünlerin satışta olduğu ve Adını KADIOĞLU koyduğu yeni işletmeyi hem Niğde halkına hemde ekonomisine kazandırdı.
Sadece yöresel ürünler bazında değil, uzun zamandır Niğdeli vatandaşın arayışta olup ulaşamadığı bir çok tat ve lezzeti de yeni iş yerinde tattırmaya devam eden KADIOĞLU yöresel Ürünler, daha şimdiden Niğde için önemli işletmelerden biri olmaya talip.
İLK ADIM BİR ZEYTİN BAHÇESİ İLE BAŞLADI
Dr. Sami Yağız Caddesi Cicibaba Sokakta Kadıoğlu Yöresel Ürünler adı ile her gün mevsime uygun, bir çok bölgeden tamamen yöresel olan ürünlere ulaşmak mümkün. Bu mümküniyetin başlangıcı ise sadece bir kaç zeytin ağacının bakımını üstlenmek ile ortaya çıktı. Bu zeytin ağacı Uğur Mart’a Niğde’deki yöresel lezzetlerin eksikliğini görmesine ve bu sektörde de yer almasına sebep oldu.
Aynı zamanda Kamu Yönetimi mezunu ve Harita Teknisyeni olan Gazeteci Uğur Mart, bu serüvenin ardından ki konuyu şöyle özetledi:
KADIOĞLU YÖRESEL ÜRÜNLER
Uğur Mart: “Farklı alanlarda da eğitimim almama rağmen çeyrek asrı aşkındır gazetecilik mesleğini severek ve onurla yürütmeye devam ediyorum. Bir yandan bizlere araştırma ve geliştirme olgusunu aşılayan gazeteciliğinde bu sektöre girmekte faydasını ve kattıklarını gördüm. Edindiğimiz bilgi birikimi ve ulaşılabilirlik çerçevesinde Niğde’ye hizmet etmek istedim ve Kadıoğlu Yöresel Ürünleri açtım” dedi.
NEDEN YÖRESEL ÜRÜNLER?
“İnsanlarımızın doğrudan doğal yolla sağlıklı beslenmeleri ve sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunmak istedim” diyerek açıklamasına devam eden Uğur Mart: “Bu amaçla değişik illerden doğal ürünleri toplayarak halkımızın istifadesine sunuyoruz. Yöresel ürünlerle ilgili merakım ise 3 yıl önce Kayınbabam Bilal Kadı tarafından eşim Ayşe Gül Mart’a verilen zeytin bahçesi ile başladı. Osmaniye bölgesinde bulunan zeytin bahçesine her yıl giderek kendi ellerimiz ile topladığımız zeytinleri yağ ve yemelik zeytin olarak değerlendirdik. Bu tecrübelerde sektöre olan ilgimi arttırdı. ilk adımı böylece açmış olduk. Sektörde yeni olmamızdan ötürü işyerinde deneyimli bir ustaya da ihtiyaç doğdu. Bu doğrultuda 15 yıllık şarküteri işletmeciliği yapan ve emekli olan İhsan Erdoğan abimize ustamız olması için rica ettik. Sağ olsun bizi kırmadı ve iş yerimizin ustası olarak başımıza geçti. Ustamızın tecrübeleri doğrultusunda bizde çırak olarak özverili bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.
HANGİ YÖRELERİN ÜRÜNLERİ VAR
Gıda sektörünün ve özelliklerde yöresel ürünler alanının çok geniş bir alan olduğunu işin içine girince anladığını vurgulayan Uğur Mart, ülke genelinde her şehre ulaşmaya çalıştıklarını ama bu sistemin oturması için zamana ihtiyaç olduğunu, çünkü getirdikleri ürünleri müşterilerinin beğenisine sunduklarını, beğenilen ürünlerin satışına devam ettiklerini, beğenilmeyen ürünlerin daha iyisini bulmak için yeni araştırmalara devam ettiklerini söyledi.
İlk etapta Konya, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kars, Ardahan, Erzincan, Bitlis illerinden çeşitli ürünler getirdiklerini kaydeden Uğur Mart, yöresel ürünler için sezonun yeni başladığını, ürünlerin yeni çıkmaya başladığını, sezonla birlikte ürün çeşitliliğinin aratacağını ifade etti.
KADIOĞLU İSMİNİN HİKAYESİ
Kadıoğlu Yöresel Ürünler isminin ilham kaynağını da açıklayan Uğur Mart, “Eşim Ayşe Gül Mart’ın ailesinin soy ismi Kadı olması nedeniyle ve Kayınbabam Bilal Kadı’nın bize desteklerinden dolayı KADIOĞLU ismini koyarak teşekkür etmek istedik. Ayrıca Kadıoğlu ismi Niğde’nin de aşina olduğu bir isim olması nedeniyle kısa zamanda tuttu. Kısmetse Niğde’nin markası olan Kadıoğlu’nu bütün Türkiye’ye yayma hedefimiz var. Yeni işyerimizin kurulmasında bize destek olan kendi ailem, annem, babam, eşimin ailesine, arkadaşlarıma, dostlarıma ve özelliklede eşim Ayşe Gül Mart’a çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Gazetemizin Genel Koordinatörü Uğur Mart, 26 yıldır ulusal ve yerel gazetelerde görev yaptı. Halen Niğde Günaydın Gazetesinin Genel Koordinatörlüğü görevini yürütmeye devam ediyor.
Kadıoğlu Yöresel Ürünler; Dr. Sami Yağız Caddesinde Oskar Pastanesi karşısındaki Cadde AVM yanında bulunan Cicibaba sokakta Tamer Kırtasiye ile Foto Ercan’ın yanında Yavuz Çayır İşhanı altında hizmet vermektedir. Telefon ile ulaşmak isteyen okurlarımız 0388 232 11 00 numaralı telefondan Kadıoğlu Yöresel Ürünlere ulaşabilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!