Altunhisar ve Çiftlik’te Tabiat Yürüyüş Rotası İncelendi

  • 10 Temmuz 2017
  • 248 kez görüntülendi.
Altunhisar ve Çiftlik’te Tabiat Yürüyüş Rotası İncelendi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana 7. Bölge Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü tarafından heyet Çiftlik ve Altunhisar vadisinde incelemede bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana 7. Bölge Müdürü Etem Boz, Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış, Orman ve Su İşleri İl Müdürü Turgut Koçak ve beraberindeki heyet incelemeler yaparak bilgiler aldı.

Çiftlik İlçesi, Kitreli köyünden başlayan incelemeler Uyuz Göleti, Mescitli, Başyayla, Şahin Yurdu, Zindan Vadisi, Ömerli Deresi ve çilek bahçelerini gezerek yerinde araştırmalar yapıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı; “Tabiat yürüyüş(Trekking)  rotası konusunda yerinde inceleme ve tespit yapmak üzere Doğa koruma ve Milli parklar Adana 7. Bölge Müdürümüz Etem Boz, Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış Orman ve Su İşleri İl Müdürü Turgut Koçak ve Yaban Hayatı Korumadan oluşan görevli heyeti ile birlikte tüm parkur ve güzargah üzerinde incelemede bulundular. Turizm Eylem Planı doğrultusunda çalışma yapan Sayın bölge müdürümüz ve heyetine gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

İncelemeler yapan heyet Bayat ve Çukurkuyu Beldelerini ziyaret etti. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettikten sonra sona erdi. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Facebook
Döviz Bilgileri

DOLAR

Alış: 3,7802

Satış: 3,7808

EURO

Alış: 4,6254

Satış: 4,6264

ALTIN

Alış: 1.039,75

Satış: 1.060,02

BORSA

BİST-100

$10.729

Sizden Gelen Yorumlar