Cücüde Yayla Şenlikleri Düzenlendi

  • 28 Haziran 2017
  • 278 kez görüntülendi.
Cücüde Yayla Şenlikleri Düzenlendi

Bor İlçesine bağlı Balcı Köyünde geleneksel olarak gerçekleştirilen 12. yayla şenlikleri düzenlendi.

Bu yıl 12. cisi düzenlenen Cücü Beyi Yayla Şenlikleri programında bir çok etkinlik misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. Geleneksel olarak yapılan köy meydanında toplanma bayramlaşma ve kabir ziyaretleri ardından 12. Cücü Beyi Yayla Şenliklerinin startı verildi. Balcı köyünde gerçekleştirilen programa çok sayıda Cücülü ve misafirin katılımıyla gerçekleşti.

Hazırlanan şenlikte bir birinden güzel yarışma ve etkinlikler düzenlenirken katılımcılar için hazırlanan konser büyük beğeni topladı.

Balcı köyünde düzenlenen programda Cücülü vatandaşların yanında olduğunu ifade eden Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu; “ Bu yıl 12. olarak düzenlenen Geleneksel Cücü Beyi Yayla Şenlikleri’nde Cücülü (Balcı) hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen programda halkımızla hasbihal etme fırsatı bulduk. Bizlere gönül kapılarını açan ve şenliğimizi organize eden tüm Cücülü hemşehrilerimize teşekkür ederim. Bu güne kadar festivalde Cücü Beyi olarak seçilmiş olan tüm Cücü Beylerimize de teşekkür ederim.” Açıklamasında bulundu. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Facebook
Döviz Bilgileri

DOLAR

Alış: 3,7802

Satış: 3,7808

EURO

Alış: 4,6254

Satış: 4,6264

ALTIN

Alış: 1.039,75

Satış: 1.060,02

BORSA

BİST-100

$10.729

Sizden Gelen Yorumlar