Dündarlı’da işsizliğe Kalıcı Çözüm Aranıyor

  • 15 Şubat 2018
  • 603 kez görüntülendi.
Dündarlı’da işsizliğe Kalıcı Çözüm Aranıyor

Niğde Dündarlı Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan, Beldedeki işsizliğe ve sürekli verilen göçe önlem alabilmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz gün belde deki işsizlik ve buna başlı olarak gerçekleşen göçün önüne geçebilmek için çözüm aradıklarını belirten Niğde Dündarlı kasabası Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan, Tarım bölgesi olan kasabada neler yapılabileceğine dair  Niğde Tarım İl Müdürlüğün’den brifing aldı. Bu toplantıya ise sadece Dündarlı kasabası halkının yanı sıra çevre köylerin muhtar ve temsilci vatandaşları da katıldı.

DÜNDARLIYA DEVLET DESTEKLİ FABRİKALAR

Dündarlı Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan’ın daveti üzere bilgi vermek ve projeler hakkında birifing veren Niğde Tarım İl Müdürü Asım Baş ve Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Müdürü Soner Kahraman tarımsal kalkınma üzerine imkanları ve şartları vatandaşa aktardılar. Konu hakkında açıklamada bulunan Dündarlı Belediye Başkanı Hüseyin Çıkan “Bu toplantımızın hem kasabamıza hemde çevre köylerimizin yanı sıra Niğde’ye örnek olabilineceğini düşünüyorum. Kasabamız ve bölgesine yapılmasını talep ettiğimiz ve destek istediğimiz meyve suyu, meyve kurutma ve yem fabrikası olmak üzere 3 adet fabrika yaptırmak istediğimizi Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine ilettik. Toplantımıza ayrıca komşu köy muhtarları ve kasaba halkının katılımıyla kasabamız ve bölgemizde yapılabilecek fabrika ve tesisler hakkında bilgi alıp fikir alışverişinde bulunduk. Sonuç olarak vatandaşlarımız aralarında anlaşıp iş yerleri açmak için teşvik alarak çaba gösterecekler” dedi.

İŞSİZLİĞİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Memleketin kanayan yarası işsizlik ve mazot, gübre, yem girdilerinin fazla olması nedeniyle bölge halkının büyük şehirlere göç etmeye devam ettiğine değinen belediye Başkanı Çıkan; “Vatandaşımız haliyle göç ile birlikte gittikleri yerlerde de vasıfsız elaman oldukları için hak ettikleri ücretleri alamamaktadırlar. Bu göçü önlemek ve bölgemizde istihdam yaratmak amacıyla belediyemiz öncülüğünde bir şeyler yapması çabası içerisindeyiz. İnşallah görüşmelerimizden ümitliyiz. Bu tür proje ve girişimle ile hem kalifiye tarım elemanını göçe sürüklemekten kurtaracak hemde işsizliğin önüne geçerek bölgede kalkınmaya destek olmaya çalışacağız. Tarım İl Müdürümüze ve personellerine bu konudaki hizmetleri için ise ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.