Elektrikçiler, Fiber İnterneti Konuştu

  • 19 Şubat 2018
  • 125 kez görüntülendi.
Elektrikçiler, Fiber İnterneti Konuştu

Türk Telekom İl Müdürlüğü Plan Proje Mühendisleri Niğde Elektrikçiler ve Fotoğrafçılar Odasının organizasyonu ile paydaşları ile bir araya geldi.

Fiber İnternetin lideri konumunda bulunan ve ülke genelindeki fiber teknoloji dönüşümünü hızlandıran Türk Telekom Niğde’deki fiber internet çalışmalarını, akıllı ev teknolojilerinin ihtiyaç duyduğu bina altyapısı ile ilgili standartlarını ve beklentilerini paylaşmak amacıyla Niğde Elektrikçiler ve Fotoğrafçılar Odası yönetim kurulu ve oda üyeleri toplantıda buluştu.

Niğde Murat Zeren Eğitim ve Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıda oda üyelerinin gelişen teknolojiye ayak uydurmaları için bu ve benzeri toplantıları önemsediklerini söyleyen Niğde  Elektrikçiler ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Ümit Yörükoğlu konunun Yapı Denetim Firmaları, belediyeler ve şehirde faaliyet gösteren müteahhitler ile de paylaşılması gerektiğini söyledi.

YASAL MEVZUATTA TİTİZLİK ŞART

Açıklamasında devam eden Niğde Elektrikçiler ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Yörükoğlu ; “Bu konudaki yasal mevzuata tüm tarafların titizlikle uyması gerekiyor. Zayıf akım projelerinin fiber optik olarak yapılması  internet kullanımına değer katacak. Biz de elektrikçiler olarak üzerlerimize düşeni fazlasıyla yapacağız” dedi.

AKILLI ŞEHİRLER

Türk Telekom Niğde İl Müdürü Turgut Şekertekin ise yaptığı açıklamada teknolojik gelişmeler doğrultusunda kablolu internet erişim sistemlerindeki müşteri hız ihtiyaçlarının her geçen gün hızla arttığını ve internet alt yapısında sağlanan hizmet çeşitliliğindeki artışla birlikte akıllı evler, akıllı şehirlerin artık hayatımızın bir parçası haline geldiğini söyledi.

ALLTYAPI AŞAMA AŞAMA FİBER OLACAK

Bu doğrultular ışığında il genelinde vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek amacında olduklarını belirten İl Müdürü Şekertekin; ” Projemiz ilk duyulduğu andan itibaren çok olumlu tepkiler alıyor ve zayıf akım projelerinin fiber optik olarak yapılması için bu sürecin bütün paydaşlarından destek bekliyoruz. ” diye konuştu.

TESİSATLAR UYGUN OLMALI

Niğde  Elektrikçiler ve Fotoğrafçılar Oda üyelerinin ilgi gösterdiği toplantı Plan Proje Mühendisleri Ahmet Cihan ve Canan Özsucu’nun sunumu ile devam etti.

Gelecek teknolojilerin altyapısını bugünden inşa etmek gerektiğinin vurgulandığı sunumda Türk Telekom’un binaya kadar götürmüş olduğu teknolojinin konutlarda verimli ve kaliteli kullanılması için bina içi tesisatları standartlara uygun yapılması istendi.

Toplantıda kaçak internet kullanımının internet kullanıcılarına zararları konusunda da bilgi verildikten sonra toplantı sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.