Küçük Yiğit Yardım Bekliyor

  • 05 Şubat 2018
  • 415 kez görüntülendi.
Küçük Yiğit Yardım Bekliyor

Niğde’de Toki Ali İzzet Begovic ilköğretim okulunda 3. sınıfı okurken 8 ay önce beyin tümörü teşhisi konulan 9 yaşındaki Yiğit Açıkgöz sağlığına kavuşabilmesi için 70 bin TL’ye ihtiyaç var.

“Arkadaşlarımı özledim  yürümek istiyorum, okuluma rahat rahat gitmek istiyorum” diyen Yiğit Açıkgöz,ameliyat olabilmek için uzatılacak bir  yardım eli bekliyor. Niğde’de Ata Sanayi sitesinde bir işyerinde işçi olarak çalışırken çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle işinden ayrılan daha sonra günübirlik bir iş bulabildiği zaman evinin geçimini sağlamaya çalışan ve amaliyat parası arayan işsiz 2 çocuk Babası Enver Açıkgöz tek isteği beyin tümörüne yakalanan 9 yaşındaki oğlu Yiğit Açıkgöz’ün iyileşmesi. 8 ay önce yakalandığı beyin tümörü hastalığı teşhisi konulan ve iki ay öncede beyin ameliyatı olduğunu bu ameliyata varını yoğunu ortaya koyup şimdi ise tekrar hastanenin istediği ikinci ameliyata 70 bin TL’ye ihtiyaç olduğunu belirten Baba Enver Açıkgöz,”Niğde valiliğimize gerekli yardım almak için müracaat ettim. Hayırsever vatandaşlardan yardım  toplamama müsaade ederek bir yetki dilekçesi verdiler ama kimseye varıp halimizi söyleyip anlatamadım. Şimdi çocuğum İstanbul Üniversitesi Yeditepe onkoloji bölümünde tedavi olması için gelecek yardımla ameliyat olup iyileşebilmesi için yardım bekliyoruz. Devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden destek beklediğini ifade eden Enver Açıkgöz, 2017 yılında baş ağrısı ile başlayan ve kontrolle çocuğumuzun rahatsızlığını öğrendik Allah kimseye rahatsızlık vermesin” dedi.

ANNE: TEK İSTEĞİMİZ AMELİYAT İÇİN İSTENEN PARA

Tek isteği ciğerparesi çocuğunun iyileşmesi olduğunu söyleyen anne Leyla Açıkgöz “Dünya malında gözümüz yok, tek isteğim oğlumun ameliyatı için gerekli olan paradır. Hiçbir gelirimiz yok. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlardan bize yardım eli uzatmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.