Milletimizin Diriliş Destanı İstiklal Marşı

  • 12 Mart 2018
  • 170 kez görüntülendi.
Milletimizin Diriliş Destanı İstiklal Marşı

Bu yıl, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü’nün 97’nci yıldönümü kutlanırken Marşı Türk Milletine armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşlarının ve Türk Milleti’nin mücadelesi ile kazanılan toprakların destansı bir sembolüdür.

Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı dizeler ile destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Milli Marş’ olarak kabul edilmesinin 97’nci yıl dönümünü bu yılda büyük bir gururla kutluyoruz. Her mısrası eşsiz bir eser olan İstiklal Marşı, Türk Milletinin ortak duygularının satırlara dökülmüş halidir.  Türk milletinin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın bir simgesi olan milli marşımız, her daim aydınlığa çıkmamızda adeta bir kılavuz olmaya devam ederken, yürüdüğümüz yolun ışığı olmaya devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Bu içerik korunmaktadır.