35 Üniteli Yeni Ağız Diş Sağlığı Merkezi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

35 Üniteli Yeni Ağız Diş Sağlığı Merkezi

  • 07 Mart 2018
  • 333 kez görüntülendi.
35 Üniteli Yeni Ağız Diş Sağlığı Merkezi

Niğde Ak Parti Milletvekili Erdoğan Özegen, İl Genel Meclisine katılarak Niğde’deki sağlık yatırımlardan bahsetti ve ayrıca Patates eken çiftçilere ilave olarak 37,5 TL daha destek verileceğini söyledi.

Niğde Ak Parti Milletvekili TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Komisyonu Başkanı Erdoğan Özegen İl Özel İdaresi İl Genel meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantısına katılarak Niğde’ye yapılan yatırımlar ve yapılacak yatırımlar hakkında İl Genel meclis üyelerini bilgilendirdi.

SAĞLIK YATIRIMLARI

Özegen, Niğde’ye yapılacak olan 400 yataklı Yeni Devlet Hastanesi ve 35 Ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi, Patatese verilen 50 TL’lik teşvik, Niğde’nin kültür ve turizm projelerinin alt yapısında kullanılmak üzere aktarılan 10 milyon TL ödenek  ve il özel idaresine aktarılan ödenekler hakkında İl Genel Meclisi üyelerini bilgilendirerek İl Genel meclis üyelerine çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

HASTANE 11 KAT OLACAK

Hastane projesi Niğde’nin şartlarına göre tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Özegen, “Yaklaşık 80 bin metrekare, personel otoparkı hariç 850 hasta ve ziyaretçi otoparkı olmak üzere 11 kattan oluşan ve alttaki teknik bölümler kot altında diğer 6 katta zemin üzerinde olmak üzere bir hastaneyi inşa edeceğiz” dedi.

Bu hastaneyi yapabilmek için İl Özel İdaresi, Devlet Su işleri ve İl Genel Meclis üyelerimiz yani sizlerin oyları ile orada bir arsa trampası değişikliği gerçekleştirdik. Daha önce burada bulunan bir Devlet Hastanemiz bir SGK Hastanemiz, Niğde’mizin yetiştirdiği Doğan Baran abimizin Bakanlığı döneminde başlatmış olduğu bir çocuk hastanesi vardı.  Bir de orada yapılmış olan Bor Fizik Hastanesi vardı. Tabi bu hastaneler biz iktidara geldiğimizde milletvekili olduğumuzda hastalarımızın bir bölümü burada sağlık hizmeti alıyor. Buradaki işini bitirince SGK gidiyor SGK’ dan çocuğunun işi varsa çocuk hastanesine gidiyor. Dolasıyla insanlar gün boyunca zaten hasta şehirde farklı yerlerde dolaşarak büyük bir sıkıntı çekiyordu. O zaman bir vizyon koyarak şahsım bu hastaneleri birleştirerek bir yerde kampus haline getirelim dedik. O günün iktisadi imkânları çok dardı. Size iki hastanenin yerini verelim bize modern bir hastane yapın bunun projesi yapıldı ve iş bitti 2007 seçimleri geldi bizde milletvekili adayı olmadık. Devlette bu proje devam etti. Devam etti ama o günkü Niğde şartlarına göre 450 yataklı benim dağıttığım kitapçıkta var. Üzerinde helikopter pisti olan çok daha güzel bir hastane planlanmıştı. Ancak sağlık bakanlığı 5 ilde hastane projesini TOKİ’ye devrettiği için TOKİ’de Toroslarda yaptığı bir tip projeyi 250 yatak olarak Niğde’ye yaptı.  Şartlar gelişti Tıp Fakültesi gelişti. Biliyorsunuz artık bu hastane yetersiz kalmaya başladı. Eski koğuş sistemine 2 ile 3 yataklı sisteme geri dönüş oldu. Bir Ankara ziyaretimizde eski İl Başkanımız Emrah Özdemir eski Belediye Başkanımız Faruk Akdoğan İl Genel Meclisi başkanımız Bülent Küçüktuna,  Milletvekili arkadaşım Alpaslan bey ile sağlık bakanımız gündemine taşıyarak Niğde’nin yeni bir sağlık ihtiyacı olduğunu söyledik.  Bunun üzerine Niğde’mize ek olarak 400 yataklı bir hastane ile 35 üniteli bir ağız ve diş sağlığı merkezi yapılmasına karar verildi” diye konuştu.

PATATES EKEN ÇİFTÇİYE İLAVE 37,5 TL DESTEK

Niğde İl Genel meclisinde yaptığı konuşmada patates eken üreticilere 37,5 TL’lik destek verildiğini ifade eden Özegen; “ Patates ilgili yakın siyasi tarihimizde benim kadar uğraşan olmamıştır. Ben bu işin lafını edebiyatını yapmıyorum. Biliyorsunuz Havza Bazlı Tarımsal Destekleme diye geçen yıl bir program açıklandı. Burada taban hedef 19 tane üründe Türkiye’nin arz açığı olduğu. Yani bunları daha az üretiyoruz, dışarıdan alma durumunda kalıyoruz ve buna da döviz veriyoruz. Bu duruma Tarım Bakanlığımız el atarak Türkiye’nin arz açığı olan ürünleri stratejik ürün tanımı yaparak, bu ürünlerimizi destekleyeceklerini söylediler. Hangi ürünü hangi havzada ekstra destek vereceğiz. Patates ürünü arz açığı var mı? Biz geçen yıl patatesi ’de Niğde’nin milli meselesi olarak meclisteki odamızda sürekli gündem de tuttuk. Sayın başbakanımız,  Tarım Bakanımızı ve Maliye Bakanımızı arayarak patatesi ve soğanı stratejik ürün konumuna aldık. Bu bölgede patates eken üreticilere ilave 23,5 TL mazot desteği, 14 TL de diğer ürünler için ve toplamda 37,5 destek vereceğiz” dedi.

ZEYTİN DALI’NA ‘MİLLİ SİLAHLAR’ DAMGA VURUYOR

Ak Parti Milletvekili Özegen, “ Afrin ’de terör örgütünün mevzi, sığınak, cephanelik ve araçları gururumuz yerli silahlarla imha ediliyor. Fırtına obüsleri, Cirit füzeleri, hassas güdümlü Kit’ler, PYD/ PKK ve DEAŞ terör yuvalarını yerle bir ediyor! Türkiye’nin sınır hattında oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na, yüz akımız ‘milli silahlar’ damga vuruyor. Terör örgütü PKK/ PYD’nin işgali altındaki Afrin ’den başlatılan operasyonda, teröristlerin mevzi, sığınak, tünel, cephanelik ve araçları, gururumuz yerli silahlarla imha ediliyor. Daha önce Kuzey Irak ve Güneydoğu’daki terör operasyonlarıyla Fırat Kalkanı Harekâtı’nda terör yuvalarını imha eden milli silahlar, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda da göğsümüzü kabarttı” şeklinde konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!