Afrin'den Niğde'ye Selam Var - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Afrin’den Niğde’ye Selam Var

  • 23 Ocak 2018
  • 769 kez görüntülendi.
Afrin’den Niğde’ye Selam Var

Mehmetçik dün Suriye sınırını geçerek Suriye topraklarında bulunan Afrin’e kara harekatı başlattı.

Düzenlenen operasyon da Niğdeli askerler ve komutanlarda yer alırken, sosyal medya üzerindne yapılan bazı paylaşımlar ile Niğde’ye ve ailelerine mesajlar gönderdiler. Oldukça iyi olduklarını belirten askerlerin son paylaşımında bir tank mermisi yer aldı. Üzerinde “Bütün Niğdeliler İçin” yazısı bulunan bu mermiyi Afrin operasyonlarında Terör örgütü PKK, PYD mensuplarının bulunduğu yerleşklere doğru ateşlediler. Ana temanın “Vatan” olduğu paylaşımlarda ayrıca “Bölge, ABD’nin maşası olan PKK-YPG ile IŞİD’den temizlenecek” ifadeleri de yer aldı. Top ve tanklarımız bölgenin Kandil’i olarak bilinen ve tünellerle depoların bulunduğu Parsa Dağı’nı yerle bir ederken, Terör Örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin elindeki 11 köy alındı.

Mehmetçikten Sivil Hassasiyeti

Mehmetçik önceki gün sabah 11.05’te, Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı güçler ile Gülbaba mevkiinden Suriye’ye girdi. YPG’li hainler çil yavrusu gibi dağıldı.  Sivil halka bir şey olmaması için özel hassasiyet gösteren askerlerimiz, hainlerin inlerini başlarına yıktı. Zeytin Dalı Harekatı’na muhalefet ve NATO’dan tam destek geldi.

Hedefleri Vura Vura Gidiyorlar

Mehmetçik, Zeytin Dalı Harekatı’nın ikinci gününde 5 kilometrelik alanı ve 9 köyü PKK’lılardan temizledi. TSK terör yuvalarını hem karadan hem de havadan vurdu.

Bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’nin kontrolü altında olan Afrin’in temizlenmesine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önceki gün başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı” tüm hızıyla sürüyor.

Önceki gün obüs atışları ve hava saldırılarıyla start alan harekatın ikinci gününde, Hatay’ın Hassa İlçesi’ne konuşlandırılan toplar, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlar, PYD’li militanların yuvalandığı gözlem noktalarını yerle bir etti. Afrin ve çevresi yoğun ateş altına alındı. Bu kapsamda 153 hedef başarıyla imha edildi. Dün sabah saatlerinde ise TSK komutasındaki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), öncü birlik olarak Kilis’in Gülbaba Kasabası’ndan Suriye’ye girerek kara operasyonu başlattı. Özel Kuvvetler ile Bordo Bereliler de harekata katıldı. (Haber Merkezi)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!