Bakan, Niğde’yi Örnek Olarak Gösterdi! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bakan, Niğde’yi Örnek Olarak Gösterdi!

  • 14 Eylül 2018
  • 867 kez görüntülendi.
Bakan, Niğde’yi Örnek Olarak Gösterdi!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Adliyesi alanında düzenlenen İş Yurtları Fuarı’na katıldı. Fuarda konuşan Bakan Gül, Niğde Açık Cezaevini örnek olarak gösterdi.

Fuarda konuşan Bakan Gül, Türkiye’nin iş yurtları sahasındaki çalışmalarıyla çok önemli bir model ortaya koyduğunu belirterek, bu modelin içinde de esasen insana verilen değerin yattığını söyledi ve bu söylemlerine Niğde’yi örnek olarak gösterdi.

TARIM VE HAYVANCILIĞA NİĞDE ÖRNEĞİ

Gül konuşmasında,  “Geçtiğimiz yıl 2 bin 900 ton meyve ve bin 750 ton sebzenin infaz kurumlarında üretildiğini aktararak, “Hayvancılık sahasındaki çalışmalarda da sadece Niğde örneğini versek 19 bin 500 büyükbaş ve 6 bin 140 küçükbaş hayvanın kesimi yapılmış ve tüm Ceza İnfaz Kurumlarımızın et ihtiyacının yüzde 70’i böylece karşılanmıştır” dedi.
Tarımsal faaliyetler açısından hükümlülere iyi tarım uygulama eğitimleri verildiğini ve modern seracılık yapıldığını kaydeden Gül, yine bu çerçevede tutuklu ve hükümlüler tarafından sadece 2017 ve 2018 yıllarında 850 bin ağacın dikildiğini dile getirdi.
Ceza İnfaz Kurumları’nda iyileştirmeler yaparken bu kurumların insanları yeniden ailelerine ve topluma kazandırmaları için de bütün mekanizmaların hayata geçirildiğini ifade eden Gül, “300 Ceza İnfaz Kurumları’ndaki iş yurtlarında 52 binden fazla hükümlü ve tutuklu çalışmaktadır. Bin 700’den fazla atölye ve tesiste 189’dan fazla iş kurumunda faaliyet gösterilmektedir. Bu faaliyetlere katılan hükümlü ve tutuklular da mesleki eğitimin yanı sıra sigorta, ücret ve kardan pay almaktadırlar. 2017 yılından 2018’in ilk 6 ayına kadar toplam 67 bin 458 metrekare kapalı alana sahip 35 iş yurt atölyesi tamamlanmış ve faaliyete girmiştir” diye konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!