Bakan Yardımcısı, Turistleri Niğde’ye Davet Etti - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bakan Yardımcısı, Turistleri Niğde’ye Davet Etti

  • 29 Ekim 2017
  • 402 kez görüntülendi.
Bakan Yardımcısı, Turistleri Niğde’ye Davet Etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Yerli VE Yabancı Turistleri Niğde’ye Davet Etti

Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek birlikteliğinde Niğde’nin tarihi ve turistik yerlerini inceleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Hüseyin Yayman, “Niğde, Anadolu coğrafyasının açık hava müzesi konumunda.” dedi.

Bir takım ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Niğde’ye gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ilk olarak Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.

Kabir ziyaretinin ardından Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek ve Protokol Üyeleri ile birlikte yine Şehidimiz Ömer Halisdemir anısına yaptırılan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezini gezen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebeti ile düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Törenin ardından Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, gerçekleştirilen ziyaret esnasında Niğde’nin tarihi yerleri, turizm potansiyeli ve kültürel varlıkları hakkında Bilgi alarak Valilik Şeref defterini imzaladı.

Ziyaretlerine İl Kültür Merkezi ile devam eden Valimiz Yılmaz Şimşek ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile birlikteliğindeki heyet, daha sonra Niğde Müzesi, Ak Medrese, Göncü Konağı, Cullaz sokak, Ömer Halisdemir Üniversitesi Kültür Evi, Sungurbey ve Alaaddin Camileri ile Kiliseler gibi tarihi öneme sahip mekânlarda incelemelerde bulundular.

İncelemeler esnasında yerli ve yabancı turistleri Niğde’ye davet eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, “Önemli tarihi mekânlara sahip Kapadokya’nın giriş kapısı Niğde’nin tarihi 10 bin yıl öncesine dayanmaktadır.  Özellikle Niğde Müzesinde başka hiçbir yerde göremeyeceğimiz eserler bulunmaktadır. Vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum, gelsinler kahramanlar diyarı  Niğde’yi görsünler.  Niğde’deki tarihi eserleri Sungur Bey Camisi’ni, Dışarı Camisi’ni,  Niğde Kalesi’ni ve içindeki  Sultan Abdülhamit zamanında yapılan saat kulesini, Tyana Antik şehrini ve  Kleopatra’nın içinde yüzdüğü  Roma havuzunu görmelerini tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!