Nigdemiz.com

Bilardonun Şampiyonları Niğde’de Buluşacak

  • 06 Aralık 2018
  • 610 kez görüntülendi.
Bilardonun Şampiyonları Niğde’de Buluşacak

Türkiye Bilardo Federasyonu Niğde İl Temsilcisi Bülent Soyuak,  Türkiye Bilardo Şampiyonası’nın Niğde’de yapılacağını söyledi.
Türkiye genelinde en iyi 100 bilardo sporcusu arasında Niğde’den 4 sporcunun yer aldığını belirten Soyuak, “Bünyemizde önemli sporcular barındırıyoruz. Bu anlamda da  bilardo federasyonu tarafından 2019 yılında 25-28 tarihlerinde Okullar arası  bilardo şampiyonası Niğde’de düzenlenecek. Bu şampiyona Niğde’miz açısında büyük bir organizasyon. Lisanslı sporcu sayımız 50 civarında bunun arttırılması için herkesin desteğine ihtiyacımız var.

Lisanlı sporcularımızın  okullar arası  bilardo şampiyonasına katılma fırsatı bulunuyor” dedi.

BİLARDO ŞAMPİYONU YILMAZ’IN  HEDEFİ AVRUPA

Bu yıl Kırşehir’de düzenlenen geleneksel 4. Neşet Ertaş Büyükler 3 Bant Bilardo Turnuvası’nda Şampiyon olan Niğde Cadde Bilardo Spor Kulübü Sporcusu Savaş Yılmaz’ın kenti en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek şöyle konuştu:
“4’üncüsü düzenlenen Neşet Ertaş Turnuvasında Niğde’yi en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Birinci geldim. Geçen senede derece almıştım. Takım arkadaşlarımla beraber yarıştık. Niğde’nin adını en iyi şekilde duyurduğumuzu düşünüyorum. İzmir’de takım olarak gittik.  Niğde Cadde Bilardo Spor Kulübü olarak birinci geldik. Bu sene birinci ligde mücadele edeceğiz. İnşallah derece alırsak Avrupa’ya gitmeyi düşünüyorum. Bilardo dışardan görüntüyü zaman sobayla atış yapılıyor gibi görünüyor ama masanın bazı noktalarında matematik hesapları var. Geometri var, fizik var. Kolay bir spor değil.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!