Bor’da Yöresel Sebze ve Meyve Pazarı Açıldı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Bor’da Yöresel Sebze ve Meyve Pazarı Açıldı

  • 14 Temmuz 2017
  • 695 kez görüntülendi.
Bor’da Yöresel Sebze ve Meyve Pazarı Açıldı

Bor Belediyesi ve Bor İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen Organik Yöresel Sebze ve Meyve Pazarının açılışı düzenlendi.

Açılış programına AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Bor Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kaplan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Nortcu, davetli misafirler ve vatandaşlar katıldı.

Her hafta Cuma günü Bor pazarında kurulacak olan Organik Pazar için açıklama yapan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; “Her hafta Cuma günü meşhur Bor Pazarımızda kurulacak olan Organik Yöresel sebze ve meyve pazarımızın açılışını gerçekleştirdik. Bugün kurulan ve halkımızın yoğun ilgi gösterdiği Pazarımızda tamamıyla üreticiden direk olarak halkımıza satışa sunulacaktır. İlçemizin organik yöresel sebze ve meyvelerini vatandaşlarımız doğrudan alabilecekler. İlçemizde üretilen organik yiyeceklerin doğrudan halkımıza ulaşmasını sağlayacak bu proje için emeği geçen başta Bor Belediye personelimize ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, doğal ürünlerin satışının gerçekleşeceği pazarın açılışında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: “ Bor’lu üreticilerimizin ürettiği doğal ürünlerin doğrudan vatandaşlarımıza ulaşması için tarihi Bor Salı pazarına her Cuma kurulacak olan doğal pazarımızın açılışını gerçekleştirdik. Başta Bor Belediyemiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, hemşehrilerimeze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!