Çiftlik Belediyesinden Muhteşem İftar - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Çiftlik Belediyesinden Muhteşem İftar

  • 12 Haziran 2018
  • 245 kez görüntülendi.
Çiftlik Belediyesinden Muhteşem İftar

Niğde’nin Çiftlik ilçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da eski Ramazan geleneğine uzaktan yakından gelen iftar sofralarına vatandaştan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Binlerce kişinin aynı sofraya oturup birlik beraberlik içerisinde iftar açtığı çiftlik ilçesindeki meydana Ak parti il başkanı Mahmut Peşin, Ak parti milletvekili adayı Sedat Çağlar,Ak parti Çiftlik ilçe başkanı Cevat Temur ve yakın kasaba ve köylerden gelen binlerce kişi iftarlarını bu akşamki sevgi ve muhabbet ortamda birlikte İftar açtı.
Çiftlik ilçe Belediye Başkanı Serkan Güzel çocukları da unutmadı meydanda oyun alanları birbirinden eylence ve neşe dolu gösteriler renklere sahne oldu.Tüm vatandaşların birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun pekişmesi amacıyla Meydanda kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar öncesi bir araya gelen binlerce vatandaş, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletileriyle ve semazen gösterileri Ramazan ayının maneviyatını yaşattı.
Ezan okunmasına dakikalar kala topluca dua edilirken Niğde Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel yaptığı selamlama konuşmasında, davetlerine icabet eden bütün Melendiz halkına teşekkür ederken, halkının arasında birlik ve beraberlik duygularının arttığını ve komşuluk ilişkilerinin de geliştiğini, Ramazan ayı bereket ve mağfiret ayı olduğunu belirten Başkan Serkan Güzel, “Ramazan ayını tam anlamı ile idrak edebilmek için iftar programlarının da birlik ve beraberlik içerisinde soframız maşallah doldu taştı. Yoğun katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları kabul etmesini ve nice ramazan aylarında birlikte iftar yapmayı bizlere nasip etmesini diliyorum” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!