Emniyet Birimleri Uyuşturucu Avında - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Emniyet Birimleri Uyuşturucu Avında

  • 30 Temmuz 2018
  • 617 kez görüntülendi.
Emniyet Birimleri Uyuşturucu Avında

Emniyet birimleri Niğde merkez ve genelinde yaptığı başarılı uyuşturucu operasyonlarında çok sayıda uyuşturucu yapımında kullanılan bitki, uyuşturucu maddesi, hap ve materyaller, ve şahıslar yakaladı.

Son birkaç gündür oldukça yoğun bir mesai harcayan Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ve Niğde İl Jandarma Birimleri Niğde merkez ve genelinde yaptığı başarılı uyuşturucu operasyonlarında çok miktarda uyuşturucu ve uyuşturucu yapımında kullanılan maddeler ele geçirdi.

ilk olarak; Niğde İl Jandarma ekipleri merkeze bağlı Edikli kasabasında uyuşturucu operasyon düzenledi. Operasyonda 8 bin 173 kök kenevir ve 7 Kg kubar esrar ele geçirildi.  Ardından devam eden operasyonlarda, Niğde Emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla mücadele şube ekipler tarafından Niğde Aktaş kasabasında  bir bahçe içine ekilmiş 152 kök hint keneviri ele geçirildi. Son olarak polis ekiplerinin Niğde merkezde bir eve yaptığı baskında 39 adet extacy hap ve 20 gram esrar ele geçirildi. Operasyonlarda toplam 3 kişi göz altına alınırken, ilk iki operasyonda gözaltına alınan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1 kişinin ise sorgusu halen devam ediyor.

Patates ve Mısır Görünümlü Esrar Tarlası

Niğde İl Jandarma ekipleri merkeze bağlı Edikli kasabasında uyuşturucu operasyon düzenledi. Operasyonda 8 bin 173 kök kenevir ve 7 Kg kubar esrar ele geçirildi.

Geçtiğiniz gün Niğde İl Jandarma ekipleri Niğde Merkeze Bağlı Edikli Kasabası Elbaşı Mevkii’nde M.Y. isimli şahsa ait patates ve mısır tarlasına operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda yapılan aramalar neticesinde 8 bin 173 kök kenevir ve 7 Kg kurumaya bırakılmış kubar esrar ele geçirildi. Operasyon sonrası gözaltına alınan M.Y. çıkarıldığı mahkemece uyuşturucu madde imalatı ve ticaretinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

152 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi

Niğde Emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla mücadele şube ekipler tarafından Niğde Aktaş kasabasında  bir bahçe içine ekilmiş 152 kök hint keneviri ele geçirildi.

Niğde Emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla mücadele şube ekipleri geçtiğimiz gün Aktaş kasabası yeni mahallede N.Ö. ‘nün bahçesinde yaptığı aramada 152 kök hint keneviri ele geçirildi. Bahçe sahibi N.Ö. gözaltına alınırken 152 kök hint keneviri ise imha edildi. Gözaltına alınan N.Ö. sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü.

Çok Sayıda Uyuşturucu Hap Ele Geçrildi

Niğde’de polis ekiplerinin bir eve yaptığı baskında 39 adet extacy hap ve 20 gram esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı.

Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Merkez Özbelde mevkiinde M.O’ya ait bir eve operasyon düzenledi.  Operasyonda ekipler 39 adet extacy hap ve 20 gram esrar çok sayıda uyuşturucu içme aparatı ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan M.O, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!