Gazetecilere Hakkı Olan Verilmeli - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Gazetecilere Hakkı Olan Verilmeli

  • 11 Ocak 2018
  • 292 kez görüntülendi.
Gazetecilere Hakkı Olan Verilmeli

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tebrikler ve kutlamalar devam ederken, bir kutlama da Şeker-İş Sendikası Bor Şube Başkanı Celal Tuğrul”dan geldi. Tuğrul; “Eğer gazeteciler olmasaydı dünyadaki mazlum milletlerin uğradığı zulmü ve gerçekleri belge fotoğrafları ile öğrenmek mümkün olmazdı” dedi.

Toplumsal olgu ve olayların yaşamımıza aktarılmasında büyük özveri ve gayretle hayata aktaran gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladığını belirten Şeker-İş Sendikası Bor Şube Başkanı Celal Tuğrul; “Gazetecilik yaşanan olayları zaman zaman hayatını da hiçe sayarak toplum vicdanını harekete geçirmesi açısından önem arz etmektedir.  Eğer gazeteciler olmasaydı dünyadaki mazlum milletlerin uğradığı zulmü ve gerçekleri belge fotoğrafları ile öğrenmek mümkün olmazdı. Dünya insanının kutsalı, işi, aşı, canı ve diğer değerlerinin korunmasında zalimler karşısında mazlumların sesinin duyurulması adına yaptıkları iş manevi bedelini ödenemez kılmaktadır” diye konuştu.

Gazetecileri Sosyal Hakları Genişletilmeli

Yerel bazda gazetecilik yapanların haklarının sağlanması ve yetkililer tarafından haklarının korunması konusunda da çalışmanın şart olduğuna değinen Başkan Celal Tuğrul “Çalışan Gazeteciler tarihin notunu her gün düzenli şekilde tutmaktadırlar. Bir gün tarih anımsanacak olursa gazete kupürleri bu yolun ışığı olmaktadır. Yerel gazetecilere bizlerin sesi olmasından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Eğer olmasalar şikâyetimizi derdimiz kime anlatır kime dinletirdik? İyi ki varlar ve  Allah kalemlerin güçlü kılsın. Basın emekçi kardeşlerimizin zaman zaman şiddet ve hatta canları pahasına insanlığa gerçek bilgi ışığını tutmak adına verdiği mücadelenin kıymeti biçilmez. Çalışan gazeteci kardeşlerimizin emeğinin karşılığının insan onuruna yaraşır ücret ve sosyal yaşamının temin edildiği, gerçeğe dayalı tarafsız haber yapan hiçbir gazetecinin şiddete uğramadığı bir yıl diliyoruz” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!