Nigdemiz.com

Her Şey LÖSEV’in Çocukları İçin

  • 31 Temmuz 2019
  • 259 kez görüntülendi.
Her Şey LÖSEV’in Çocukları İçin

Lösemili Çocuklar Vakfı Lösev, bu yılda kurban bayramında bağışçılarına ulaşmak ve lösemili çocuklar için Niğde’de de ziyaretlerde bulunarak bağışçılardan destek istiyor.

LÖSEV Kayseri İl koordinatörü Ayşegül Çiftçi,  İdari İsler Personeli Nihat Karadeniz, Sosyal Hizmet Uzmanı Münevver Yalçıner, Gazetemize ziyarette bulunarak Yazı İşleri Müdürü Murat Ümranlıoğlu ile görüştüler. Ziyarette hem LÖSEV hakkında hemde LÖSEV’e kurban bağışları hakkında bilgiler verdiler.

Ziyaret sırasında Lösemili çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın hasta çocukların ve fakir ailelilerinin en yakın dostu olduğuna değinen LÖSEV Kayseri İl koordinatörü Ayşegül Çiftçi, “Vakfımıza vekâlet yolu ile bağışlanan kurbanların dini usullerine en uygun şartlarda, veteriner ve Noter huzurunda kesiliyor. Burada elde edilen kurban etleri, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının İcazetleri doğrultusunda emanet ve takas usulü ile değerlendirildiği gibi, Lösemili-Kanserli çocuklar ile yetişkin kanser hastalarına 12 ay boyunca Niğde’nin de içerisinde bulunduğu bölge illerimizde ve Türkiye’nin her yerinde12 ay boyunca taze et ürünleri şeklinde paketlenip dağıtılmaktadır. Tüm Türkiye’de tek tek tespit edilen ve sosyal incelemeleri tamamlanan Lösemi ve Kanser hastaları ve yakınları bundan faydalanmaktadır. Çünkü Lösemili ve Kanser hastalarının tedavisinde aldıkları kemoterapi nedeniyle kan seviyeleri düşen, vücut direnci azalan lösemili çocuklarımıza taze ve kaliteli et yediriliyor. Protein bakımından zengin olan et ile beslenme sayesinde güçlenen hastaların vücutları hastalığı kolayca yenebiliyor ve iyileşiyorlar” dedi.

Bizlerde değerli LÖSEV ailesinin temsilcilerine bu nazik ve önemli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!