Nigdemiz.com
buy Instagram followers

İCRA DAİRESİ İLAN

  • 09 Ekim 2019
  • 567 kez görüntülendi.
İCRA DAİRESİ İLAN

T.C.

NİĞDE

İCRA DAİRESİ

2019/3129 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Niğde ili Ahmetpınarı mahallesi 2402 ada 9 parsel6.kat 21 nolu bağımsız bölüm 130 m2 olup 3 oda 1 salon mutfak banyo ebeveyn banyosu hol ve wc den ibarettir.Giriş kapısı mobilya çelik pencereler pvc içkapılar mobilya ahşap doğramadır.Mutfak dolabı ve tezgahı mevcut balkon cam balkonlu duvarlar saten alçı sıvalı ve badanalı banyo ve wc duvarı tavana kadar seramik kaplamalı odaların zemini laminant parke diğer zeminler seramik kaplamalı kaloriferli ve asansörlü olan 0-3 yaş grubukuzey-doğu cepheli 4.sınıf A grubu taşınmaz

Adresi                          : Niğde ili Ahmetpınarı mahallesi 2402 ada 9 parsel 6.kat 21 nolu bağ.bölüm

Yüzölçümü                    : 130 m2

Arsa Payı                     : Dosyasında

İmar Durumu               : Dosyasında

Kıymeti                        : 230.000,00 TL

KDV Oranı                  : %1

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydında olduğu gibi

  1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:25 – 14:30 arası
  2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:25 – 14:30 arası

Satış Yeri                      : NİĞDE ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3129 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

BASIN NO: 478

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!