Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Niğde CHP’nin İddiasına Osmaniye’den Yanıt

  • 06 Ağustos 2019
  • 862 kez görüntülendi.
Niğde CHP’nin İddiasına Osmaniye’den Yanıt

Osmaniye Valiliği,  CHP Niğde İl Başkanı olan Erhan Adem’in “İstanbul’dan Osmaniye Geri Gönderme Merkezine sınır dışı edilmek üzere gönderilen 600 sığınmacının hiçbir işlem yapılmadan sokağa salındığı” iddiasına yanıt verdi ve yalanladı.

Osmaniye Valiliğince, sınır dışı edilmek üzere kente gönderilen 600 düzensiz göçmenin işlem yapılmadan serbest bırakıldığı iddiasınının gerçeği yansıtmadığı bildirilirken konunun önümüzdeki günlerde daha çok tartışmaya açılacağı belirtiliyor.
CHP’li Erhan Adem’in iddiası üzerine Osmaniye Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada “Bazı haber sitelerinde, bir siyasi partinin Niğde İl Başkanı olan Erhan Adem’in ” İstanbul’dan Osmaniye Geri Gönderme Merkezine sınır dışı edilmek üzere gönderilen 600 sığınmacının 24 Temmuz 2019 tarihinde hiçbir işlem yapılmadan sokağa salındığı” iddiasının yer aldığı belirtildi.
Açıklamanın devamında ise: “Söz konusu iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Ülkemizde düzensiz göçmen olarak yakalanıp ilimize sevk edilen yabancılar idari işlemleri tamamlanıncaya kadar Geri Gönderme Merkezimizde barındırılmakta olup idari işlemleri tamamlandıktan sonra uluslararası hukuk, geri kabul anlaşmaları ve iç mevzuatımız gereğince ülkelerine gönderilmektedir. Ayrıca Geri Gönderme Merkezimizde yürütülen iş ve işlemler 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu çerçevesinde yürütülmektedir” ifadeleri yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!