Nigdemiz.com

Niğde Dev Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

  • 05 Nisan 2019
  • 424 kez görüntülendi.
Niğde Dev Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

Aslen Niğdeli olan ve dünyaca ünlü ressam Safa Büte, dünya ülkelerinden yaklaşık 50 sanatçının uluslar arası sergi kapsamında Niğde’nin ev sahipliğinde büyük sergiye hazırlanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Ünlü ressam Safa Büte şunları söyledi: “Küratörlüğünü yapacak olduğum bir dizi uluslararası resim sergilerinin ilkinin açılışı 13 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Başkanlığını yürüttüğüm Niğde Güzel Sanatlar Derneği’nin gerçekleştirecek olduğu bu etkinlikte, Güney Kore, Portekiz, Meksika, Macaristan, Hollanda, Singapur, Finlandiya gibi ülkelerden sanatçılar yer alacaktır. Yaklaşık 50 sanatçının katılımını beklediğim bu etkinlikler dizisinin ilki olacak olan sergide yer alacak olan çalışmalar, daha sonra farklı mekan ve yerlerde de sergilenmeye devam edecektir. Muhteşem bir galeri, atölye haline getirmiş olduğumuz, Niğde Eski saray mahallesinde bulunan eski Ermeni kilisesi ise bütün bu uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacaktır… Projeye destek verenler, Güney Kore uluslararası ressamlar topluluğu (GAPI)ve Portekiz ressamlar (PAS) dernegidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!