Nigdemiz.com
buy Instagram followers

NİĞDE İCRA DAİRESİ ( TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI )

  • 04 Kasım 2019
  • 392 kez görüntülendi.
NİĞDE İCRA DAİRESİ ( TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI )

T.C.

NİĞDE

İCRA DAİRESİ

2018/2624 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Niğde İl, Merkez İlçe, 214 Ada, 10 Parsel, ALAY Köy Cumhuriyet M. KARABELEN Mevkii, Tarla nitelikli 155130/310260 hissesi. Tarla Kumlu-Tınlı toprak yapısında, derin toprak profiline haiz,su tutma kapasitesi iyi, geçirgenliği iyi, organik maddece orta, erozyon problemi olmayan, makineli tarıma elverişli sulu tarım arazisidir. Taşınmazın toprak yapısı, konumu, topoğrafyası, bölgenin iklim özellikleri ve tarımsal üretim deseni dikkate alındığında, taşınmazın değeri hesaplanırken Buğday + kurufasulye münavebe sisteminden elde edilecek net gelir kullanılmıştır.

Adresi                          : Niğde İl, Merkez İlçe, 214 Ada, 10 Parsel, ALAY Köy, KARABELEN Mevkii, Tarla

Yüzölçümü                  : 31.026,82 m2

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 196.244,63 TL (Taşınmazın 155130/310260 hisse kıymetidir.)

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında olduğu gibi

  1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
  2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 15:00 – 15:05 arası

Satış Yeri                      : Niğde Adliyesi Zemin Kat Mezat Salonu Merkez/Niğde

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

BASIN NO: 525

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!