Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Niğde Kızılay’dan Öğrencilere Sunum

  • 04 Kasım 2019
  • 370 kez görüntülendi.
Niğde Kızılay’dan Öğrencilere Sunum

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay Niğde Şunbesi çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek Kızılay hakkında bilgi paylaşımları yaptılar.

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle Türk Kızılayı Niğde Şube Başkanı Kemal Gençoğlu ,Kızılay Derneği Çalışanı Sayın Erman Erbaş, Kızılay kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri son olarak Niğde Anlam Okullarında öğrencilerle bir araya geldiler. Burada öğrence ve okul öğretmenlerine yapılan sunumda Kızılay’ın işleyişi ve yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı. İhtiyaç sahipleri adına önemli bir farkındalık oluşturuldu.

KIZILAY NEDİR?

Kızılay, 11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla Dr. Marko Paşa, Dr. Abdullah Bey, Kırımlı Aziz Bey ve Serdar-ı Ekrem Ömer Paşa’nın girişimleriyle kurulmuştur. Kuruluşa “Kızılay” adını Ulu Önder Atatürk vermiştir.Kızılay’ın amacı, her nerede görülür ise , hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç anında dayanışmanın,ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!