Nigdemiz.com
buy Instagram followers

NİĞDE’DE HACAMAT VE HİPNOZ OPERASYONU

  • 23 Kasım 2018
  • 1.426 kez görüntülendi.
NİĞDE’DE HACAMAT VE HİPNOZ OPERASYONU

Kanun ve Kurallara aykırı şekilde hacamat, sülük ve hipnoz gibi tedavi yöntemlerini kullanarak iş yapan 8 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda toplam 1.790 malzemeye el konuldu.

Niğde Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Niğde’de kanun ve kuralara aykırı olan ve insan sağlığı ile oynayan iş yerlerine “HACAMAT, SÜLÜK VE HİPNOZ” operasyonu düzenledi.

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 1219 Sayılı Kanunun 25. Maddesine aykırı olarak Hekim olmadıkları ve Bakanlıkça yetkilendirilmedikleri halde hacamat işlemi yaptıkları şikayeti üzerine, Niğde’de Hacamat, sülük ve hipnoz ile tedavi yapan yerlere yönelik yapılan çalışmalar neticesi, geçtiğimiz gün, Niğde Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma gereği, Niğde Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama kararına istinaden, ilimizde bulunan 8 adrese yönelik İl Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekiplerince eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon neticesinde 9  şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli ve idari işlemlere başlatıldı. Ayrıca şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda toplam 1.790 malzemeye de el konuldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!