Nigdemiz.com

Öğrenciler Patates Araştırmayı Ziyaret Etti

  • 10 Nisan 2019
  • 160 kez görüntülendi.
Öğrenciler Patates Araştırmayı Ziyaret Etti

Kapılarını Anaokulundan üniversiteye kadar tüm öğrencilere açan Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün bu defaki konukları Niğde Kemal Aydoğan ilköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencileri oldu.

Öğretmenleri Eşliğinde enstitüye ziyarete giden geleceğin 40 araştırmacısına enstitü tanıtımı, patates yetiştiriciliği ve üretim teknikleri ile ilgili sunum yapılırken enstitünün ürettiği yerli ve milli patates çeşitlerinden yapılan kumpirler ikram edildi.

Daha sonra öğrencilere Araştırma Kuruluşunun doku kültürü laboratuvarı, ıslah ve mini yumru çoğaltım seraları, melezleme seraları ve bitki hastalıkları laboratuvarı gezdirilerek yapılan AR-GE çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü yetkileri ziyaret ile ilgi yaptıkları açıklamada;  “Ziyaret sonunda minik araştırmacıların patatesle ilgili birçok şey öğrenmelerinin yanında oldukça eğlendiklerini görmek bizlere büyük keyif verdi.  Bu yaşlardan başlayarak çocuklarımıza AR-GE bilincini aşılamak ve yerleştirmek ileride daha çok bilimsel çalışmaların yapılmasının ilk anahtarı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle öğrencilerimize her zaman yaptığımız AR-GE faaliyetlerini göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!