Ortaöğretime Geçiş Tercih Bürosuna Ziyaret - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Ortaöğretime Geçiş Tercih Bürosuna Ziyaret

  • 05 Temmuz 2018
  • 394 kez görüntülendi.
Ortaöğretime Geçiş Tercih Bürosuna Ziyaret

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi kapsamında ilimizde kurulan tercih danışma bürolarını ziyaret etti.

Niğde Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünde kurulan tercih danışma bürolarında veliler ve öğrenciler ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi kapsamında ilimizde 46 adet tercih danışma bürosu oluşturduk. Rehber Öğretmeni bulunmayan okullarımız için de 1 adet mobil ekip görevlendirdik. Velilerimiz Bakanlığımızın https://eokulyd.meb.gov.tr internet adresinden öğrencilerimizin bilgileri ile giriş yaparak 02-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında tercihlerini yapacaklardır. Tüm veli ve öğrencilerimizin aklında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde tercih bürolarımız danışmanlık hizmeti sunacaktır. Bu vesileyle tüm idareci ve Rehber Öğretmenlerimize de çalışmalarında başarılar diliyor, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni sistemin ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması temennisiyle öğrencilerimize lise hayatlarında başarılar dilerim.” dedi.

Halil İbrahim Yaşar, Öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

DANIŞMA KOMİSYONLARI

Niğde Genelinde kurulan 47 ayrı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme bürolarını da şöyle açıkladı: Çiftlik İlçesi; Mustafa Kemal Ortaokulu, Bozköy Şehit Erol Öncel Ortaokulu, Divarlı Ahmet Yesevi Ortaokulu, Çardak Ortaokulu, Azatlı Küllüce Ortaokulu, Kula Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Bozköy İmam Hatip Ortaokulu. Niğde Merkez; Mobil Ekip, Atatürk Ortaokulu Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Alparslan Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu, 19 Mayıs Ortaokulu, Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, 5 Şubat Ortaokulu, Niğde Şehit Fatih Özdemir İmam Hatip Ortaokulu, Aliya İzzet Begoviç Ortaokulu, Kemal Aydoğan Ortaokulu, Şehit Gökhan Altınalan Ortaokulu, 23 Nisan Havacılar Ortaokulu, Murtaza ve Naile Uyanık Ortaokulu, Konaklı Ortaokulu, Orhanlı Ortaokulu, Kömürcü Çanakkale Şehitleri Ortaokulu, Hacıabdullah Şehit Doğan Demir Ortaokulu, Kiledere Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulu, Edikli İmam Hatip Ortaokulu, Dündarlı 100.Yıl Ortaokulu, Karatlı Fatma Cuma Ali Yılmaz Ortaokulu, Değirmenli Şehit Yalçın Aran Ortaokulu, Alay Şehit Oktay Önder Ortaokulu, Yıldıztepe Zeynep Erden Ortaokulu, Bağlama Ortaokulu, Ağcaşar Hazım Arslanbay Ortaokulu, Yeşilgölcük İmam Hatip Ortaokulu – Şehit Osman Turgut Ortaokulu, Kiledere Şehit Emrah Eryılmaz Ortaokulu, Edikli Şehit İhsan Yarımkulak. Ortaokulu, Ulukışla İlçesi; Mustafa Küçükavşar Y.B.O, Kurtuluş Ortaokulu. Altunhisar İlçesi; Karakapı Durmuş Balarban Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Keçikalesi Cumhuriyet Ortaokulu. Çamardı İlçesi; Mehmet Akif Ersoy Y.B.O. Son olarak Bor İlçesi’nde ise şu iki okul belirlendi; Fahri Kirt Ortaokulu, Mehmet Güleç Ortaokulu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!