ÖZEGEN, “BİZE SIĞINAN AFRİNLİLER EVLERİNE DÖNEBİLECEK” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

ÖZEGEN, “BİZE SIĞINAN AFRİNLİLER EVLERİNE DÖNEBİLECEK”

  • 28 Mart 2018
  • 378 kez görüntülendi.
ÖZEGEN, “BİZE SIĞINAN AFRİNLİLER EVLERİNE DÖNEBİLECEK”

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’in terörden temizlenmesiyle Türkiye’ye sığınan Afrinlilerin evlerine döneceğini söyledi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 138. Genel Kurulu ve göç konulu toplantılara katılan Türk Milletvekilleri heyetinden Özegen, sosyal medya hesabı üzerinden küresel göç sorunu ve Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklamada bulundu.

TÜRKİYE İNSANLIK İÇİN MÜCADELE VERİYOR

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ve Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara yönelik etkilerine de işaret eden AK Parti Niğde Milletvekili Özegen, açıklamasında “ABD ve yandaş ülkelerin Afrin’de terör örgütüne destek vermesine rağmen Türkiye’nin aslında terörün Afrin’den tüm dünyaya yayılmaması için insanlık adına mücadele yürütüyor. Türkiye Afrin’de teröristlere yönelik operasyon düzenliyor ve kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu bölge (Afrin) teröristlerden temizlendikten sonra ülkemizde yaşayan Afrinli sığınmacılar temizlenen bölgelere, kendi yurtlarına dönme imkanına kavuşmuş olacaklar” diye konuştu.

“DEVAM EDECEĞİZ”

Fırat’ın doğusunun ve Münbiç’in de teröristlerden tamamen arındırılması gerektiğini de sözlerine ekleyen Erdoğan Özegen, “Bu bahsi geçen bölgelerden de Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan sığınmacıların bir gün yeniden evlerine dönmesi için Türkiye olarak her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti savaşın değil insanlığın barışın yanındadır. O topraklar biz temizliğini yaptıktan sonra en güvenli şekilde o bölgenin hakınındır. Asıl istilacılar 30 yıldır o bölgelerde kan kusturdular ve hala devam ediyorlar” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!