Peşin’in İnsan Hakları Günü Mesajı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Peşin’in İnsan Hakları Günü Mesajı

  • 11 Aralık 2017
  • 318 kez görüntülendi.
Peşin’in İnsan Hakları Günü Mesajı

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Peşin, mesajında, “Bundan 69 yıl önce 10 Aralık 1948 tarihinde insanlık tarihinin en önemli belgelerinden biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kabul edilişinin yıl dönümünü kutlamaktayız’’diyerek insan haklarındaki temel özelliklere dikkat çekti.

Peşin, mesajına şöyle devam etti; ‘’ Dünya tarihinde bütün insanlığı içine alacak şekilde insan haklarını düzenleyen Peygamber Efendimizin(S.A.V.) Veda Hutbesinden tam 1316 yıl sonra kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapitalist bir dünyada insan hakları açısından önemli bir kilometre taşıdır. Türkiye’de AK Parti iktidarı insan hakları ile ilgili alanlarda birçok reformlar gerçekleştirilmiştir. Ortadoğuda, dünyanın her bir noktasında yaşanan savaşlar, insanlık dışı uygulamalar ve haksızlıklar karşısında hükümetimiz duyarsız kalmayarak mazlumlara, zulme uğrayanlara kucak açmış onların sorunlarını çözmek için seferber olmuştur. Bu anlamda Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan büyük mücadeleler vermiştir. Cumhurbaşkanımızın bahsettiği şu husus çok önemlidir. ‘İslam düşmanı ve yabancı karşıtı akımlar, batılı ülkelerde giderek siyasetin merkezine oturuyor. Dili, dini, rengi ve kültürü farklı olduğu için milyonlarca insan ötekileştiriliyor, baskı ve şiddet görüyor. Arakan’da Müslümanların maruz kaldığı vahşet karşısında sergilenen kayıtsızlık, bunun en son örneğidir. Unutmayalım ki sessiz ve tepkisiz kalınan her zulüm, zalimi daha da pervasızlaştırır. Görmezden gelinen her trajedi, yenilerinin habercisi demektir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şuuruyla hareket eden Türkiye, sınırları içinde olduğu gibi dışında da adaletin, barışın, hak ve özgürlüklerin yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. Algı operasyonlarına prim vermeden Filistin’den Suriye’ye, Asya’dan Afrika’ya kadar tüm mazlum ve mağdurların yanında olmayı sürdüreceğiz’. İşte bizler böyle bir anlayışla hareket etmekteyiz.

Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kalbi duygularla kutluyor, bu müstesna günün milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.” dedi


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!