Nigdemiz.com

Türkiye’nin En Genç Başkanı: EMRAH ÖZDEMİR

  • 10 Nisan 2019
  • 410 kez görüntülendi.
Türkiye’nin En Genç Başkanı: EMRAH ÖZDEMİR

Türkiye’nin en genç il belediye Başkanları Niğde’den Emrah Özdemir, Elazığ’dan ise Şahin Şerifoğulları oldu.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Türkiye’nin en genç il belediye başkanları 39 yaşında seçimi kazanan Niğde’den ise Emrah Özdemir ve Elazığ’dan Şahin Şerifoğulları oldu.

Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde kentlerde yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. Seçimlerin üzerinden 10 gün geçmesiyle birlikte şuana kadar 71 il belediye başkan mazbatasını alarak görevine başladı.

ÖZDEMİR: “HEM BÜYÜK BİR ONUR, HEM BÜYÜK BİR SORUMLULUK” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gençlere güvendiği için teşekkür eden 39 yaşındaki Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise, “İl Başkanlığı yaptığım zamanda da en genç il başkanlarından bir tanesiydim. Bugün de en genç belediye başkanı olmak benim için hem onur hem de büyük bir sorumluluk. Cumhurbaşkanımızın güveni hemde insanlarımıza karşı bize verdikleri yetkiyi ve bu sorumluluğu yerine getiririz inşallah. Bunun tabi ayrı bir heyecanı da var. Vakit çok hızlı geçiyor. Önümüzde 5 yıl var ben her gün bir gün bitti diye düşünüyorum. Hizmet etmek için çaba ve gayret sarf ediyoruz. Hızlı bir şekilde memleketimize eser ve iz bırakacak hizmetler için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Genç başkan olmanın sadece lafta kalmaması gerektiğine de değinen Özmedir, “Gençliğin verdiği aktiflikle çalışmak gerekiyor. Hem de farkımızı göstermemiz gerekiyor. Niğde’de 28 bine yakın üniversite öğrencisi var. Hem öğrencimize hem Niğdelilerimiz için daha yaşanabilir bir şehir. Gençlerimizi dışarıya gönderen değil göç alan bir şehir olması için çalışacağız ve büyükşehir Niğde’nin temellerini atacağız” diyerek düşüncelerini aktardı.

“GENÇ OLMAMIZ BÜYÜK BİR AVANTAJ” 

En genç 2 başkandan birisi olduğuna değinen Şerifoğulları, “Biri Niğde Belediye Başkanı onunla aynı yaştayız. Tabi genç olmamız bizim için büyük bir imkan ve avantaj. Gençliğimizin bize vermiş olduğu heyecanı ve enerjiyi Elazığımıza hemşehrilerimize hizmet etme noktasında gayretli bir şekilde çalışacağız. Elazığımızı her noktada her alanda öncü yapabilmek ve her alanda daha müreffeh ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için çalışmalarımızı gayretli bir şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

Aynı yaştaki genç başkanlardan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nun kendi özel otomobilini makam aracı yaptığı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!