VALİ: AMACIMIZ KALİTELİ VE EŞİT EĞİTİM - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

VALİ: AMACIMIZ KALİTELİ VE EŞİT EĞİTİM

  • 02 Eylül 2018
  • 467 kez görüntülendi.
VALİ: AMACIMIZ KALİTELİ VE EŞİT EĞİTİM

Vali Şimşek, Niğde’de Yapımı Devam Eden Okul İnşaatlarını İnceledi

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı öncesi il merkezinde ve Bor İlçesinde tadilatı devam eden ve yapımı tamamlanan okullarda incelemelerde bulundu.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’ın hazır bulunduğu incelemelerinin ilkini Niğde Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 kişi kapasiteli öğrenci pansiyon binasında gerçekleştiren Vali Şimşek, sırasıyla Dr. Sağdık Ahmet İlkokulu, Bor Şehit Fehmi Altunbaş Yatılı Bölge Ortaokulu onarımı, Nezihe Tahsin Kitapçı İlkokulu, Endüstri Meslek Lisesi ve BİLSEM’in inşaatında incelemelerde bulundu.

FİRMALARDAN BİLGİ ALINDI

İncelemeler esnasında İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Niğde Valisi Şimşek, okulların 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için yürütülen çalışmaların en kısa zamanda tamamlanması istedi.

DAHA İYİ OTAMLARDA EĞİTİM

“Çocuklarımızın daha sağlık ve ferah ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla okulların fiziki ortamlarını iyileştirmeye çalıştıklarının” altını çizen Vali Şimşek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en güzel ortamlarda eğitim görmesini istiyoruz. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılını yavrularımızın sağlıklı ortamlarda rahat geçirmesi için büyük bir gayret sarf ediyoruz.

AYNI KALİTEDE EĞİTİM

Amacımız, il merkezinde eğitim gören çocuklarımız ve gençlerimiz gibi İlçe, belde ve köylerimizde ikamet eden çocuklarımızda aynı kalitede eğitim alabilsinler. Bu nedenle Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz cansiperane bir şekilde çalışmaktadır. Şuana kadar yaptığımız incelemeler neticesinde okullarımızda bir sıkıntı görünmüyor” ifadelerine yer verdi.

VALİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET EDİP TENİS OYNADI

Tadilatı devam eden ve yapımı tamamlanan oku inşaatlarındaki incelemelerinin ardından Gençlik Merkezini ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, gençlik merkezi üyesi öğrencilerle sohbet ederek tenis oynadı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!