Nigdemiz.com

Vali Şimşek: “Basını Önemsiyoruz. Çünkü Yerel Basın Şehrin Aynasıdır”

  • 05 Kasım 2019
  • 399 kez görüntülendi.
Vali Şimşek: “Basını Önemsiyoruz. Çünkü Yerel Basın Şehrin Aynasıdır”

Niğde merkez ve ilçelerinde yayın hayatlarına devam eden yerel gazetelerin sahipleri ve temsilcileri Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret etti.

Niğde Merkezde yayın yapan Niğde Hamle Gazetesi (Kemal Işıklı), Niğde Haber Gazetesi (Tuncay Aytaş), Niğde Anadolu Haber Gazetesi (Cumali Adıgüzel), Niğde Gündem Gazetesi (Bekir Mumcu), Niğde Günaydın Gazetesi (Uğur Mart), Niğde Adım Gazetesi (Kazım Karakaya), Bor ilçesinde yayın yapan Borun Sesi Gazetesi, Borda Sabah Gazetesi (Yasin Düzgün), Yeşil Bor Gazetesi (Kıvanç Şimşek) ve Ulukışla Havadis Gazetesi (Halil Karaaslan) gazete sahipliri ve temsilcilerinden oluşan heyet  Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ile birlikte Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret ederek, yerel basının sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Vali Şimşek Yerel Gazete sahip ve temsilcilerini samimi bir ortamda ağırlarken, yerel basını önemsediğini söyledi. Niğde’de yerel basının çalışmalarından memnun olduğunu ve gerçek anlamda gazeteciliğin yapıldığını belirten Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “Yerel basının önemini ve yaşadığı sorunları biliyorum. Basını önemsiyoruz. Çünkü yerel basın şehrin aynasıdır. Yöneticilerle halk arasında köprü vazifesi gören yerel basının güçlü olması gerekli. Bizlerde sizlerin sayesinde kendimizi halka anlatıyoruz, yaptığımız çalışmaları kamuoyuna ulaştırıyoruz. Hep birlikte şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağız. Niğde basının daha güçlü olması noktasında üzerimize düşen her türlü desteği ve sorumluğu yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde yerine getireceğiz” dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ve yerel gazetelerin sahip ve temsilcileri yerel basının yaşadığı sorunları Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’e ileterek, sorunların çözümü noktasında görüşlerini sundular. Niğde Merkez ve İlçelerinde yayın yapan 10 gazete sahibi ve temsilcileri Vali Şimşek’in yerel gazetelere göstermiş olduğu ilgi ve alakısından dolayı teşekkür ederek, yerel basının sorunlarını çözümü noktasında destek beklediklerini ifade ettiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.