Nigdemiz.com

Vali Şimşek: Canda ve Gönülde Engel Olmaz

  • 04 Aralık 2018
  • 164 kez görüntülendi.
Vali Şimşek: Canda ve Gönülde Engel Olmaz

Niğde Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü Engelliler günü kapsamında Niğde Kapalı Spor Salonunda bir program düzenledi.

Düzenlenen programda Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Niğde bedensel Engelli Basketbol Takımı ile birlikte forma giydi tekerlekli sandalyeye oturdu ve maça dahil oldu.

Farkındalık yaratmak amaçlı düzenlenen programda, Niğde Valisi Yılmaz Şimeş k konuşma yaparken, bakanlık tarafından engellilerin kendi işini kurmasına yönelik hibe programından destek alan iki kişiye toplam 83 bin 600 TL’lik hibe desteği verildi.

Düzenlenen Etkinliğe kurum amirlerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilci ve üyeleri, engelli vatandaşlar ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Programda konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “ Bugün burada bir araya gelmemize vesile olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Hepimizin bildiği üzere Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler günü olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli bireylerimize yönelik toplumsal farkındalığın arttırılması ve yaşam standartlarının iyileştirilerek topluma kazandırılması açısından önemli bir gündür. Şüphesiz ki; Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarını kolaylaştırmak, karşılarına çıkabilecek tüm engelleri ortadan kaldırarak topluma entegre olmalarını sağlamak ve hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin en önemli görevi olmalıdır. Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki hepimiz birer engelli adayıyız. Az sonra buradan çıkınca başımıza ne geleceğini yalnızca yüce rabbim bilebilir. Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızı hayata bağlayacak çalışmalar yapmalı, kabiliyetleri oranında iş hayatına katılımlarını sağlamalı, yaşamlarını kolaylaştırarak toplumun değerli bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz. “Canda ve gönülde engel olmaz” sözünden hareketlefiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamalıyız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!