Nigdemiz.com

Vali Şimşek Farklı Olmaya Devam Ediyor

  • 19 Kasım 2018
  • 241 kez görüntülendi.
Vali Şimşek Farklı Olmaya Devam Ediyor

Niğde’ye geldiği günden bu yana Niğde halkı üzerinde çok farklı bir yer tutan ve kısa sürede küçükten büyüğe kendini sevdiren nadir bir isim olan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek bu kezde geleneği bozmadı ve farklılığını ortaya koydu.

VALİ ŞİMŞEK, BAŞLAMA BİLE ÇALDI

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek BİLSEM’e ziyaret gerçekleştirerek öğrencilerle bir araya geldi. Vali Şimşek, derslikleri gezdi, projeleri inceledi. Öğrencilerle koyu sohbete giren Vali Şimşek müzik eğitimi verilen atölyede öğrencilerle beraber bağlama bile çaldı. Çocuklar ile onların seviyesinde diyaloglara da yer veren Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in sıcak yaklaşımı ve samimiyetinden dolayı tüm öğrenciler çok memnun kaldı.

OKULUN ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezini (BİLSEM) ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri esnasında İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar’dan merkez hakkında bilgi alan Vali Yılmaz Şimşek, kurum yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek okulun yürüttüğü çalışmalar hakkında bir süre sohbet etti.

VALİ, ULUSAL VE ULUSLAR ARASI BAŞARILARI TEBRİK ETTİ

Derslikleri tek tek gezerek öğrencilerle bir araya gelen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan projelerle yakından ilgilenerek öğrencileri tebrik etti.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE BAĞLAMA ÇALDI

Merkezdeki müzik bölümünden öğrencilerle enstrüman çalan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek daha sonra yaptığı açıklamasında, “Merkezimiz, okulöncesi, ilköğretim ve orta öğretime devam eden ve özel yeteneği olduğu keşfedilen öğrencilerimize, okullarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin bilincinde olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için destek eğitimi vermek üzere açılmıştır.

GELECEĞE DAİR UMUDUM ARTIYOR

Çocuklarımızın yeteneklerini görmek ve böylesine güzel şeyler ortaya koymaları bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Burayı gezerken öğrencilerin heyecanı, yetenekleri ve isteklerine kayıtsız kalmak mümkün değil. Öğrencilerimizi gördükçe geleceğe dair umudum artıyor” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!